İzmir Aşırı Terleme Tedavisi İzmir - Estetik Cerrah İzmir
estetik cerrah izmir
İzmir Aşırı Terleme Tedavisi İzmir
İnsanların yüzde 1′inde görülen aşırı terleme meselesindeki ‘aşırı’ sıfatının dozunu çekmeyenin tahmin etmesi kolay değil. Yarattığı yan sıkıntıları da.

Örneğin beni en rahatsız eden el sıkışma sırasında karşımdakinin el teri. İşim gereği sürekli yeni insanlarla tanışıyorum ve el sıkışıyorum. Bazen elim sahiden sırılsıklam oluyor.

Bunun sıkıntısını yaşarken bir yandan da karşımdakini düşünüyorum. Benden on kat daha fazla sıkıntı duyduğunu gayet iyi biliyorum ama ikimiz için de  çok geç oluyor. Gülümsemeyle gizli ama malum pişmanlıkları çok küçük jestlerle paylaşıyoruz.

Aşırı terlemedeki sıkıntı genellikle dört bölgede yoğunlaşıyor: el, ayak , yüz ve koltukaltı. Sebebi de adrenalin bağlantılı sinir sisteminin kendi kendine heyecana kapılması ve deli gibi çalışmaya başlaması.

Benim derdim koltukaltı…

Sürekli terleyen biri değilim. Hatta bazen hiç terlemiyorum. Ancak bazı (özellikle stresli) anlarda terlemeye başladığımda koltukaltımdan epey sıvı kaybı yaşıyorum.

Televizyonda canlı yayında ya da sahnede bir sunumdayken bu durum gerçekten dikkatimi toparlamama da engel oluyor. Sürekli nasıl göründüğüme dair sıkıntılı bir fikir yürütme sürecine girip çıkıyorum.

Terleme dediğimiz şey esasında vücudun ısı dengesini tutturmak için kullandığı bir refleks. Isı yükselince terleyerek deriyi serinletmeye, ısıyı atmaya çalışıyor. Aşırı terleme durumundaysa vücudun tamamı değil, yukarıda saydığım gibi belirli bölgeleri normalin çok üstünde ter atıyor (normal bir insan günde terleyerek 500cc su kaybı yaşıyor. Bu kadarı normal).

Aşırı terlemenin tıp dilindeki karşılığı hiperhidroz.

İzmir'da Aşırı Terleme Tedavisi Yapan Estetik Cerrahlar
Op. Dr. Ebru DURMUŞ

Tel:   0 232 421 30 64

Adres:Cumhuriyet Caddesi No:171 K:1 D:1 Alsancak - İZMİR
Cenk TOKAT

Tel:   0 232 463 75 05

Adres:

Şair  Eşref  Bul.   Işık Ap.  No:41  K:3  D:7   Alsancak - İzmir

Prof. Dr. Ahmet SEYHAN

Tel:   0 232 422 22 99 (Pbx)

Adres:

Plevne Bulvarı Ocakoğlu Apartmanı No:3 Kat:3 Daire:6 Alsancak, İzmir, Türkiye

Prof. Dr. Ufuk BİLKAY

Tel:   0 232 422 32 32

Adres:Cumhuriyet Bulvarı No: 133 Okan apt.  Kat 5 Daire 4 Alsancak / İzmir
HAKKIMIZDA

EstetikCerrahİzmir.com sitesi İzmir bölgesindeki estetik cerrahların tanıtımını yapan bir rehberdir. Doktorlar hakkında bilgileri, nerede çalıştıkları ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

REHBERE KAYIT

EstetikCerrahIzmir.com sitesine kayıt olmak isteyen doktorlar kkalgidim@gmail.com adresine email atarak iletişime geçebilirler. Kayıt ücreti tek seferlik alınır :150 TL