İzmir Rinoplasti İzmir - Estetik Cerrah İzmir
estetik cerrah izmir
İzmir Rinoplasti İzmir
Burun yüzün tam ortasında bulunan ve gözler, kaşlar, ağız ve çene gibi yüzün diğer parçalarıyla görsel olarak etkileşim içinde olan bir yapı. Bana göre yüz güzelliğini en fazla etkileyen faktör burun şekli.İnsan ilişkilerinde yüz yüze olduğumuz düşünüldüğünde , yüzün diğer parçalarıyla ve kendi içinde oranlı ve uyumlu olan bir burun yüz güzelliği için vazgeçilmezdir.Burun aynı zamanda nefes alma,koku alma,havanın nemlendirilmesi,ısıtılmasını ve sesimizi bize özgü olmasını sağlar. Kısacası burun yüz güzelliğinin vazgeçilmez bir öğesi olduğu gibi aynı zamanda insan sağlığı açısından da çok önemli görevleri olan bir organdır.


Yapı olarak kötü olan burunun fonksiyonları da kötüdür.Yani burnu eğik veya çarpık olan , veya yan duvarları içe çökük sıkılmış gibi olan, iç kemiğinde eğrilik olan bir hasta nefes alamaz ve burun tıkanıklığı gelişir.Bu hastalarda burnun hem içi hem dışı birarada düzeltilmediği taktirde ne fonksiyonda iyileşme olur ne de estetik görünümde.Günümüzde burnun içi ve dışını bir bütün olarak ele almaktayız. Bunun sonucu olarak nefes almayı engelleyen burun kemiği eğriliği estetik burun ameliyatından önce değerlendirilmeli ve eğrilik varlığında mutlaka aynı ameliyatta düzeltilmelidir. Bu bozukluğun giderilmesi sadece fonksiyon açısından değil estetik açıdan da çok önemlidir.

Ameliyatın amacı….

Burundaki şekil bozuklukları yüzünüzün kendi içindeki ahengini bozarak dış görünümünüzü etkiler, burun tıkanıklığına neden olarak sağlığınızı bozar ve tüm bunların sonucu olarak psikolojinizi, insan ilişkilerindeki özgüveninizi etkileyebilir.İşte estetik burun ameliyatları tüm bu problemleri çözmek amacıyla yapılır.Yani estetik burun ameliyatı ile yüzünüzün diğer parçaları (gözler ,kaşlar,ağız ve çene) ile uyumlu ve doğal görünümlü bir burun oluşturmaya çalışırken burun tıkanıklığı oluşturan nedenleri de aynı anda tedavi edebiliyoruz.

Estetik burun ameliyatı ile neler yapılabilir….?

Estetik burun ameliyatı ile burun kemerli ise bu kemeri alabiliyor, burun ucu düşüklüğü varsa burun ucunu kaldırabiliyor, burun ucu çok kalkıksa normal konuma getirebiliyor, burun kökü gerideyse burun kökü ile alın arasındaki bölge doldurularak normalden kısa görünen burunu uzatabiliyor ve gözlerin birbirinden ayrık görümünü düzeltebiliyoruz .Burun ile üst dudak arası mesafe uzunsa kısaltabiliyor, kısaysa uzatabiliyoruz.Eğri burunları orta hatta alabiliyoruz.Burun delikleri ve kanatlarını küçültebilyoruz. Burun ucu top gibi ve kalın görünümlüyse inceltebiliyor yada sıkılmış gibiyse genişletebilyoruz.Ameliyat öncesinde hastanın bu değişikliklerden hangisine ne kadar ihtiyaç duyduğunu planlayarak ,ameliyata ne yapılması gerektiğini bilerek giriyoruz.

 

Eğer burun şeklinizi beğenmiyorsanız ve geliştirmek istiyorsanız, burun tıkanıklığına neden olan kemikli bir burnunuz varsa, aynaya baktığınızda burnunuzun ucu sırtı ve ortası arasında uyumsuzluk olduğunu düşünüyorsanız estetik burun ameliyatı için adaysınız.Estetik burun ameliyatının görünümünüzü,kendinize olan güveninizi ve sağlığınızı nasıl geliştireceğini merak ediyorsanız bu ameliyatın nasıl yapıldığını ve beklentilerinizin neler olabileceğini bilmeniz gerekir.Bunun için mutlaka konusunda deneyimli bir Kulak Burun Boğaz veya Plastik Cerrahi uzmanına başvurmanız gerekir.

http://www.rinoplasti.com

İzmir'da Rinoplasti Yapan Estetik Cerrahlar
Op. Dr. Ebru DURMUŞ

Tel:   0 232 421 30 64

Adres:Cumhuriyet Caddesi No:171 K:1 D:1 Alsancak - İZMİR
Cenk TOKAT

Tel:   0 232 463 75 05

Adres:

Şair  Eşref  Bul.   Işık Ap.  No:41  K:3  D:7   Alsancak - İzmir

Prof. Dr. Ahmet SEYHAN

Tel:   0 232 422 22 99 (Pbx)

Adres:

Plevne Bulvarı Ocakoğlu Apartmanı No:3 Kat:3 Daire:6 Alsancak, İzmir, Türkiye

Prof. Dr. Ufuk BİLKAY

Tel:   0 232 422 32 32

Adres:Cumhuriyet Bulvarı No: 133 Okan apt.  Kat 5 Daire 4 Alsancak / İzmir
HAKKIMIZDA

EstetikCerrahİzmir.com sitesi İzmir bölgesindeki estetik cerrahların tanıtımını yapan bir rehberdir. Doktorlar hakkında bilgileri, nerede çalıştıkları ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

REHBERE KAYIT

EstetikCerrahIzmir.com sitesine kayıt olmak isteyen doktorlar kkalgidim@gmail.com adresine email atarak iletişime geçebilirler. Kayıt ücreti tek seferlik alınır :150 TL