İzmir Yağ Aldırma İzmir - Estetik Cerrah İzmir
estetik cerrah izmir
İzmir Yağ Aldırma İzmir
Liposuction (vakumla yağ aldırma=Liposakşın) ile vücut şekillendirmesi bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma tekniğidir. Vücudun herhangi bir bölgesinde yağ fazlalığını azaltmada kullanılırken en sık başvurulan yer karın yağlarıdır. Bölgesel olarak incelmede mükemmel bir yöntemdir fakat etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Kilo verme amacıyla kullanılmamalıdır.

 

Eğer yağ aldırma ameliyatı düşünüyorsa kişinin atması gereken ilk adım bir estetik cerraha danışmaktır. Hasta, arzulanan sonucun kusursuzluk değil düzeltme olduğunu akılda tutarak cerrahi sonrası iyi görünme ve iyi hissetme konusundaki beklentilerini açık yüreklilikle tartışmalıdır.

 

Estetik yağ aldırma (liposuction) ameliyatı, günümüzde bayanlarda ve baylarda en sık yapılan ameliyat grubundandır. 18 yaşından itibaren yaş sınırı gözetmeksizin yapılabilmektedir. Liposuction (liposakşın) ameliyatı, deri elastikiyeti iyi olan, deride fazla bir sarkıklığı olmayan, lokalize yağ artışı olan kişilerde mükemmel sonuç verir. Eğer karın derisinde belirgin bir sarkma varsa estetik karın germe (abdominoplasti) ameliyatı daha uygun olacaktır.

 

Herhangi bir estetik ameliyat girişiminden önce saptanması gereken en önemli faktörlerden biri duygusal dengedir. Yağ aldırma vücut hatlarınızın şeklini düzeltebilir fakat hayat şeklinizi değiştiremez. Estetik cerrahi görünümünüzü düzeltebilir ve kendinize olan güveninizi tazeleyebilir fakat gerisi size bağlıdır.


Yağ aldırma diyet ve egzersiz yoluyla sağlanabilecek kilo kaybı yerine uygulanabilecek bir yöntem olmadığı gibi şişmanlık için de çare değildir. Dikkatle değerlendirilip seçilmiş vakalar için uygun bir cerrahi tekniktir. Cerrahınız size yağ aldırma yerine veya onunla birlikte deri ve yağ dokusunun kesilerek çıkarıldığı bir ameliyat olan abdominoplasti önerebilir.


Yağ aldırma ameliyatı, deri elastikiyeti iyi olan, deride fazla bir sarkıklığı olmayan, lokalize yağ artışı olan kişilerde mükemmel sonuç verir.


Yağ alma ile vücut şekillendirmenin başarısı, bu teknikle emilen yağlarla birlikte yağ hücreleri ve yağ reseptörlerinin bir kısmının alınması böylece bu bölgelere eskisi gibi aşırı yağ toplanamamasında yatmaktadır. Vücut şekillendirmesi planlanırken, bölgesel yağ toplanma odaklarının tümünün değerlendirilmesi ve yağ aldırma yapılacak bölgelere hepsinin dahil edilmesi başarı için en önemli yaklaşımlardan biridir.


Cerrahinin muhtemel riskleri ve yağ aldırma ile ilgili özel zorluklardan haberdar edilmiş olmanız gerekmektedir Enfeksiyon veya lokalize kan birikimi gibi ameliyat sonrası komplikasyonlar sık değildir ve tedavi edilebilirler. Aslında yağ aldırma ameliyatı sanılanın aksine komplikasyon oranının çok düşük olduğu bir ameliyat yöntemidir. Bir uygulamada kişiden kişiye ve uygulama alanı sayısına bağlı olarak değişmekle birlikte en fazla 5 litre yağ alınmalıdır. Ancak bu rakam herkezde uygulanacak diye bir kural yoktur. Örneğin sizin karnınızdan 2 litre yağ alınması belkide yeterli olacaktır. İşte bu miktarları üzerine çıkılması, kilo verme yöntemi olarak kullanılması durumunda bazı problemler oluşabilecektir.

 

Liposuction ameliyatının fiyatları-ücretleri; uygulama yapılan alanın durumuna ve sayısına göre değişmektedir.

İzmir'da Yağ Aldırma Yapan Estetik Cerrahlar
Op. Dr. Ebru DURMUŞ

Tel:   0 232 421 30 64

Adres:Cumhuriyet Caddesi No:171 K:1 D:1 Alsancak - İZMİR
Cenk TOKAT

Tel:   0 232 463 75 05

Adres:

Şair  Eşref  Bul.   Işık Ap.  No:41  K:3  D:7   Alsancak - İzmir

Prof. Dr. Ahmet SEYHAN

Tel:   0 232 422 22 99 (Pbx)

Adres:

Plevne Bulvarı Ocakoğlu Apartmanı No:3 Kat:3 Daire:6 Alsancak, İzmir, Türkiye

Prof. Dr. Ufuk BİLKAY

Tel:   0 232 422 32 32

Adres:Cumhuriyet Bulvarı No: 133 Okan apt.  Kat 5 Daire 4 Alsancak / İzmir
HAKKIMIZDA

EstetikCerrahİzmir.com sitesi İzmir bölgesindeki estetik cerrahların tanıtımını yapan bir rehberdir. Doktorlar hakkında bilgileri, nerede çalıştıkları ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

REHBERE KAYIT

EstetikCerrahIzmir.com sitesine kayıt olmak isteyen doktorlar kkalgidim@gmail.com adresine email atarak iletişime geçebilirler. Kayıt ücreti tek seferlik alınır :150 TL